Wystrój i aranżacje pokoju dziecięcego

Pokój małej księżniczki

Paulina Janczewska

Pokój dziecięcy to miejsce odpoczynku, zabawy i nauki. Urządzając go warto zwracać uwagę na bezpieczeństwo a także funkcjonalność, będzie dobrze, gdy aranżacja będzie nawiązywać do zainteresowań mieszkańca i sprawi, że czas spędzony w takim wnętrzu będzie przyjemny pobudzi zmysły i ciekawość. Jak powinien wyglądać pokój dziewczynki zainteresowanej bajkowym światem księżniczek i wróżek?

Pokoje małych księżniczek najczęściej zdominowane będą przez kolor różowy w różnych odcieniach. Dzieciństwo jak wiadomo jest krótkie i dlatego warto dać swojej córce szansę na mieszkanie w baśniowej, słodkiej krainie. Różowa barwa także może być stylowa, gdy umiemy nią dobrze przygotować wnętrze przełamując z bielą, beżem czy szarością.

Ściany i podłogi u księżniczki

Tak jak wcześniej już wspominano koloru różowego nie musimy się bać. Większość zabawek i ciuszków dla dziewczynek w takim właśnie odcieniu będzie nam proponowana, dlatego właśnie dziewczynki chętnie na to stawiają. Na scianach warto połączyć kolory, by nie popadać w przesadę. Można pomalować pasy na przemian z bielą albo waniliowym beżem. Ciekawą opcją będą także fototapety, których wzór można samodzielnie projektować i wtedy dopasować kolory.

Jeśli chcemy postawić na róż na mniejszej skali wydaje się, że takim dobrym rozwiązaniem będą naklejki ścienne, które pozwalają dodać niebanalnego akcentu na małych przestrzeniach. Warto się zastanowić nad wydzieleniem części pokoju na farbę tablicową, tak by można było mówić o szansie na własne malunki.

Zestaw mebli dla dziewczynki

Meble dla małej księżniczki

Najważniejszym elementem, jeśli chodzi o meble będzie oczywiście bajkowe łóżko. Powinno być ono dość duże. Na uwagę zasługują modele stylizowane, rzeźbione lub też wykonywane z giętego metalu. Biały kolor to często propozycja firm meblarskich w liniach dedykowanych dziewczynkom. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj w połączeniu z różem ścian i zabawek.

Dekoracje w pokoju małej księżniczki

Jeśli chodzi o dekoracje do pokoju małej księżniczki najważniejszy będzie umiar i pokazanie smaku. Dla małych księżniczek ładne przedmioty mają duże znaczenie i na pewno pobudzać mogą również wyobraźnię. Łóżko można ozdobić girlandą świetlną, która będzie dodawać magicznego klimatu przed snem. Ciekawym rozwiązaniem są także cotton balls, które pojawiają się obecnie także w pokojach dla dorosłych.

Dzieciństwo to piękny, ale jednocześnie krótki okres w życiu każdego człowieka. Dlatego czasem warto sprawić sobie nieco przyjemności i również dziecku dać takie wyjątkowe wnętrze.

Zobacz