Wystrój i aranżacje pokoju dziecięcego

Pokój dla chłopca

Paulina Janczewska

Jeśli zastanawiacie się jak urządzić pokój chłopca, by z prostego pokoju stał się miejscem interesującym możecie skorzystać z naszych podpowiedzi, wtedy chłopiec będzie w takim pokoju chętnie spędzał swój czas. Urządzając pokój dla chłopca w centrum zainteresowania musi być jego hobby.

Dlatego dodatki muszą być dopasowane do tematyki jaką podpowie nam maluch. Najlepiej wspólnie ustalić konkretny główny motyw, by na nim się opierać i mieć spójny pokój.

Ważne są zainteresowania

Obecnie zakłada się, że pokój malucha powinien być utrzymywany w ciemnych barwach, ale nie jest to do końca prawda, na pewno są od tego wyjątki. Podstawowa sprawa jest taka, że chłopców trzeba pozwalać na rozwijanie swoich fantazji. W młodym człowieku rosnąć wyobrażenia odnośnie zawodu, ma swoje upodobania i to wszystko musimy brać pod uwagę.

Jaka pościel?

Dla dziecka łóżko nie jest tylko miejscem do spania, ale będzie to przestrzeń gier i zabaw. Warto zainwestować w pościel dla chłopca z motywem kreskówki, ponieważ dzięki temu świat bajek będzie zawsze z dzieckiem.

Widok na gwiazdy

Oświetlenie pokoju to bardzo ważna sprawa. Poza odpowiednią mocą lampy na suficie dobrą opcją będzie również alternatywne oświetlenie. Jednym z ciekawych dodatków będą naklejki w kształcie gwiazd, które mogą świecić w nocy i są tanie. Mogą one być stosowane do zasypiania, przy nich dziecko nie będzie potrzebować dodatkowego światła.

Aranżacja pokoju chłopca

Dywan

Jeśli syn interesuje się samochodami to nie będzie problemu z wybraniem dywanu. Oczywiście najlepsze będą takie, które na całej długości będą miały rozplanowaną sieć dróg. Ewentualnie będzie można wybrać również dywan, który będzie przybierał kształt samochodu i taka estetyka na pewno przypadnie do gustu dzieciom.

Miejsce na zabawki

Jeśli nie wiemy co zrobić z zabawkami warto inwestować w kolorowe, plastikowe pudełka, kupić można także wersje na kółkach, dzięki czemu łatwiej przesunąć je z miejsca na miejsce.

Naklejki

W pokoju chłopca można osiągnąć wyjątkową estetykę, jeśli zdecydujemy się na naklejki ścienne. Jeśli syn jest fanem rajdów będzie można naklejkami przenieść go właśnie na trasy samochodowych zmagań.

Inspiracje

Każdy chłopiec ma swoje określone upodobania i potrzeby, dlatego nie ma się co dziwić, że na inne elementy estetyczne w szczególności zwraca uwagę. Dlatego między innymi tak ważne będzie zwracanie uwagi na potrzeby dziecka, by wybrać idealne elementy wyposażenia dla pokoju, które sprawią, że będzie on prezentował się doskonale. To miejsce, gdzie będzie można stawiać na własne inspiracje.

Zobacz