Wystrój i aranżacje pokoju dziecięcego

Niebanalne dekoracje do pokoju dziecka

Paulina Janczewska

W większości przypadków pokój dziecka nie budzi żadnych konkretnych skojarzeń. Zazwyczaj to miejsce z ogromem zabawek, pod którymi trudno znaleźć cokolwiek. Jak więc urządzić taką sypialnię dla malucha w niebanalnych sposób? Warto będzie poszukać wyszukanych dekoracji czy mebli.

Style aranżacji wnętrz znane są z innych pomieszczeń jak salon czy kuchnia. Jednak i w pokoju dziecka także warto będzie je stosować. To miejsce także może stać się wyjątkowe i budzić uznanie dla osoby, która je projektowała.

Łóżko w kształcie domku

W pokoju dziecka nawet meble nie muszą być typowe. Jeśli ktoś zadba by łóżeczko wyglądało atrakcyjnie nie tylko będzie zyskiwało na wystroju, ale także zachęci się do samodzielnego spania, ciekawym projektem, na który warto zwracać uwagę będą również modele z ramą w kształcie domku. Konstrukcja taka świetnie się prezentuje i do wielu form estetycznych pasuje.

Namiot

Ciekawym gadżetem do pokoju dziecka będzie namiot, który będzie tworzył wrażenie pokoju turystycznego, stanie się dla dziecka bazą do zabaw w ciągu dnia.

Naklejki ścienne

Ściany w pokojach dziecięcych nie mogą nudzić. Jeśli chcemy wprowadzić tam ciekawe dekoracje wydaje się, że właśnie naklejki ścienne będą świetnym wyborem. Wzorów jest tutaj cała masa, dlatego coś atrakcyjnego na pewno się znajdzie.

Pompony

W ostatnim czasie modne są szczególnie pompony i girlandy ze świecących kulek. Sprawdza się to przede wszystkim, jeśli chodzi o pokój dziewczynek. Nadaje to magicznego i przytulnego wyglądu.

Dodatki do pokoju dziecka

Skrzynie i pojemniki na zabawki

W dziecięcym pokoju masowo gromadzone są zabawki. Jeśli nie chcemy mieć tam chaosu i bałaganu warto będzie dbać o ich uporządkowanie i wydaje się, że taką dobrą opcją będzie postawienie na skrzynie, które będą służyć do przechowywania zabawek.

Lampy i lampki

Oprócz ogólnego oświetlenia wprowadzić można również elementy lampek dekoracyjnych, które jak się wydaje będą ciekawym uzupełnieniem, mogą mieć także praktyczną formę jako oświetlenia miejsca nauki.

Poduszki dekoracyjne

Tekstylia są zawsze fajnym uzupełnieniem estetycznym i na pewno dobrze się sprawdzą więc warto do pokoju dziecka wprowadzić również poduszki dekoracyjne. Wydaje się, że to opcja, która będzie się podobać i rzeczywiście spełni nasze oczekiwania. Jeśli chcemy, by pokój dziecka zachwycał aranżacją warto stawiać na niebanalne dodatki, które zmienią jego estetykę. Możliwości nie brakuje i jeśli tylko dobrze będziemy w stanie to przemyśleć stworzona forma estetyczna będzie zachwycająca i będziemy z niej w 100% zadowoleni.

Zobacz