Wystrój i aranżacje pokoju dziecięcego

Dodatki do pokoju dla dziewczynki

Paulina Janczewska

Meble do pokoju dziecka już są wybrane, ale można się także zastanawiać nad tym na jakie dodatki postawić, jeśli chodzi o pokój dla dziewczynki. Postaramy się podpowiedzieć jak można zmienić pokój dziecka na bardziej przytulny. Jeśli chodzi o dodatki na pewno można dać ponieść się fantazji.

Dekorowanie pokoju i rozkład dodatków mają wpływ na samopoczucie dziecka i sprawić mogą, że czuje się ono radośnie i bezpiecznie. Dodatkowe elementy będą nadawać charakteru i sprawią, że całościowo pokój zaprezentuje się lepiej.

Dziewczynki lubią róż

Nie da się o tym zapominać, że dziewczynki szczególnie cenią sobie róż. W końcu każda z nich chce być małą księżniczką. Każdy rodzic musi przejść przez okres fascynacji kolorem różowym u córki, z koloru różowego wyrasta się łatwo, dlatego lepiej będzie postawić wyłącznie na różowe dodatki, które łatwo się zmieni niż decydować się na cały pokój, który będzie aranżowany właśnie w kolorze różowym, co od strony praktycznej nie sprawdzi się dobrze. Jeśli chodzi o dekoracje na pewno można postawić na dywan z elementami różowego koloru czy też łatwo usuwalny baldachim, który nad łóżeczkiem dziewczynki się będzie mógł znaleźć. to jak się zdaje najbardziej praktyczna z dostępnych opcji.

Okno na świat

Jeśli chcemy zorganizować dla dziewczynki miejsce do wyglądania przez okno postawić można na ławeczkę czy szafkę, tak by dało się tam umieścić wygodny materac. Materac można zdobić poduszkami w kolorze różowym czy dodać także maskotki. Dobrym wyborem tematycznym będą także postacie z bajek takie jak np. księżniczki. Inna możliwość to dobranie poduszek z cekinami czy koralikami.

Dekoracja pokoju dla dziewczynki

Dodatki zgodne z zainteresowaniem

U dziewczynki, która ma już kilka lat oczywiście pojawiają się także pierwsze poważne zainteresowania i zajęcia. Jeśli przykładowo zajmuje się ona baletem to warto będzie postawić na dodatki, które tego właśnie będą dotyczyć i na pewno dziewczynka będzie cieszyła się takim wnętrzem. Jeśli chodzi o formę i wzory stosowanych ozdób na pewno sprawdzać się będą wszelkie serduszka czy kwiatki. Naklejki są w stanie zmienić każde wnętrze i będą tanie w użyciu, dlatego są świetnym elementem dekorującym.

Lampki

Podobnie oświetlenie świetnie będzie dekorować wnętrze pokoju dziewczęcego. Dlatego wszelkie lampki i lampeczki są pozytywnie traktowane i najczęściej gwarantują taką estetykę, która wygląda doskonale, zmienia w jakieś mierze takie wnętrze i czyni je wyjątkowym. Jeśli więc przygotowujemy oświetlenie do pokoju dziewczynki warto szukać ciekawych estetycznych wzorów.

Zobacz