Wskazówki i porady

Pokój ucznia – jakie meble?

Paulina Janczewska

Jeśli dziecko będzie dorastać i zbliża się do niego okres szkolny będzie to dobry czas na zmiany w pokoju dziecka. to tam będzie się spędzać najwięcej czasu. Jeśli dziecko ma czuć się komfortowo warto będzie postawić na funkcjonalność z dodatkiem interesujących detali. Kiedy dziecko dorasta ważne będzie przygotowywanie dla niego w pokoju stref do zabawy i nauki.

Jeśli pokój nie będzie duży to nie będzie szans na wprowadzenie klasycznej meblościanki i dlatego będzie trzeba stosować tam zestawienia z pojedynczych elementów. Wtedy dziecko będzie czuło się tam komfortowo.

Strefa nauki

W pokoju dziecka bardzo ważne jest stworzenie miejsca, gdzie odbywać się będzie nauka. W miejscu takim podstawowym elementem będzie zawsze biurko. Dobrze się sprawdza szerokie, głębokie z odpowiednią regulacją wysokości i będzie można je także dopasować do wzrostu dziecka. Dobrze będzie, jeśli biurko będzie przygotowane tak, że będzie tam miejsce na komputer i drukarkę. Dobrze będą wyglądać i sprawdzać się biurka, które mają dodatkowo szuflady czy szafki. To ważne akcesorium, gdzie będzie można mieć książki czy zeszyty. Musimy także dbać o kręgosłup naszego dziecka, dlatego znalezienie odpowiedniego ergonomicznego krzesła jest bardzo ważne, to od niego będzie zależeć między innymi to jaką postawę będzie dziecko kształtowało.

Miejsce do zabawy dla dziecka

Strefa zabawy

Kolejna ważna sprawa to przygotowanie dla dziecka odpowiedniego miejsca do zabawy. Wydaje się, że to właśnie miejsce najlepiej będzie się wyznaczać dywanem, w jednym kącie pokoju warto umieścić miękki dywan i mieć na uwadze właśnie to, że dzieci bardzo chętnie bawią się na podłodze i dlatego to miejsce na strefę zabawy będzie najlepsze. oprócz tego można tam postawić niewielki stoli i krzesełka, gdzie dziecko będzie mogło rysować.

Meble

Poza kącikiem do nauki czy zabawy pokój ma mieć formę funkcjonalną, dlatego jego odpowiednia organizacja jest bardzo ważna. Oprócz wszystkich omówionych kwestii trzeba przygotować oczywiście meble takie jak łóżko, komoda, regał czy szafa. Warto postawić na takie elementy, dzięki którym dbanie o porządek w takim pokoju stanie się łatwiejsze. sprawdzają się w tym zakresie specjalne organizery, które porządkowanie pokoju nam ułatwiają. Mogą być także takie elementy jak pudełka, w których dziecko będzie gromadzić swoje zabawki. Jest to również taka opcja, dzięki której dziecko będzie mogło uczyć się porządkowania własnego pokoju, dlatego na ten element także warto będzie zwracać uwagę., by w ten sposób uczyć dobrych nawyków swoją pociechę.

Zobacz