Nowoczesne meble dla dzieci

Meble dla przedszkolaka

Paulina Janczewska

Bycie rodzicem będzie dawać nam dużo radości, ale na pewno pojawiać się będą także problemy. Proza życia będzie pojawiać się w najmniej oczekiwanych momentach. Między innymi sporo trudności może się pojawić gdy przyjdzie do wyposażenia pokoju dziecka. u nas znajdziecie kilka podpowiedzi.

Kolor

Kolor mebli musi być dopasowany do wieku dziecka. Współcześnie zakłada się, że najlepsze są kolory pastelowe, najlepiej odcienie błękitu czy zieleni. Trzeba także pamiętać, że dzieci do trzeciego roku życia nie będą rozróżniać jasnych pastelowych kolorów, dlatego taki pokój musi mieć także kontrasty. Najlepsze będzie łącznie barw wyrazistych z pastelowymi. Jeśli dziecko ma już powyżej trzech lat może mieć swoje preferencje kolorystyczne, dlatego przy meblowaniu mieszkania na pewno warto pytać dziecko o zdanie. Kolorystyka mebli ma wpływ na odpowiednie samopoczucie dziecka, dlatego warto dobierać odcienie biorąc pod uwagę zagadnienia psychologii koloru. Najbezpieczniejszą barwą będzie kolor biały, który tak jak niebieski i zielony ma formę uspokajającą.

Pokój do nauki i zabawy

Pokój dziecka to zawsze pole do nauki i zabawy. Warto będzie z pomocą mebli wyznaczyć sobie miejsce do spędzania wolnego czasu oraz miejsce, gdzie dziecko będzie rozpoczynało swoją przygodę z nauką. Oczywiście wydaje się, że bazą będzie tutaj biurko. Dobre organizowane przestrzenie wpływa na łatwiejszą adaptację w przedszkolu a także pozwala oddzielić przestrzeń do nauki i zabawy.

Kącik do zabawy

Dzięki odpowiedniej strukturze pokoju dziecko od najmłodszych lat dowiaduje się czym są granice i jak należy je wykorzystywać. Zamiast kłaść dziecka rzeczy do zabawy na półkach wydaje się, że taką praktyczną opcją będą specjalnie przygotowywane, otwierane pufy, gdzie będzie można wszystko włożyć i dziecko będzie miało do tego łatwy dostęp.

Biurko

Od najmłodszych lat będzie ważne wprowadzenie do pokoju dziecka biurka. Biurka mieszczą się w różnych przedziałach, jeśli chodzi o rozmiar, to dla małego dziecka nie musi być szczególnie duże, ale powinno się w pokoju znaleźć, by uczyć dziecko dobrych nawyków związanych z nauką przy biurku. Sprawdzają się dobrze biurka z szufladami, gdzie będzie można mieć pod ręką wiele rzeczy.

Łóżko podstawą pokoju

Dobrze wybrane łóżko w pokoju dziecka jest bardzo ważne, to właściwie podstawa, która musi być przygotowana pod kątem oczekiwań dziecka między innymi, jeśli chodzi o estetykę, która obecnie w sklepach jest rzeczywiście bardzo szeroka, tak że coś atrakcyjnego zawsze będzie można dopasować.

Zobacz